DUK

Dažniausiai užduodami klausimai:

Lietuvoje nėra kalnų. Tai kurgi jūs slidinėjate?

Darbo dienomis treniruojamės slalomui tinkančioje Liepkalnio trasoje Vilniuje. Savaitgaliais važinėjame į Ignaliną ir Latviją. Keletą kartų per metus vykstame slidinėti į Čekiją, Slovakiją arba į Alpes.

Mano vaikas niekad nėra stovejęs ant slidžių. Ar jis vistiek galėtų prisijungti prie grupės?

Žinoma! Yra sudarytos trys grupės: pažengusiųjų (sportinė), pradedančiųjų (sportinė) ir “Išmok slidinėti”. Tačiau net ir tiems vaikams, kurie lanko “Išmok slidinėti” grupę, mes rekomenduojame per metus sudalyvauti bent vienose varžybose tam, kad jie išmėgintų savo jėgas ir patirtų neišdildomų įspudžių.

Girdėjau, kad Jenn nekalba lietuviškai, o mano vaikas nemoka anglų kalbos. Ar jis/ji gali lankyti užsiėmimus?

Savaime suprantama! Jenn tikrai nekalba lietuviškai taip laisvai kaip jai pačiai norėtusi, tačiau ji labai sparčiai šios kalbos mokinasi. Komandoje yra daug vaikų, kurie laisvai kalba angliškai, tačiau keletas vaikų kalba tik lietuviškai ir kol kas jokių problemų dėl “nesusišnekėjimo” nebuvo.

Kokio ilgio mano slidės turėtų būti?

Tai priklauso nuo tavo ūgio, metų ir slidinėjimo sugebėjimų. Kaip pagrindinė taisyklė, jaunesni vaikai, kurie dar tik pradeda mokytis slidinėti, turi turėti gerą modernių slidžių porą, kurios apie 10 cm trumpesnes nei tavo ūgis. Vaikui augant ir tobulėjant kaip slidininkui, reikia turėti bent vieną porą varžybinių SL(specialaus slalomo)slidžių, 5-15cm trumpesnių negu vaiko ūgis. Jei jie žada dalyvauti varžybose už Lietuvos sienų, jiems taip pat reikės GS(didžiojo slalomo) slidžių, kurių aukštis 5-15 cm ilgesnės nei vaiko ūgis. Galiausiai, sportininkai, kurie pasiekia Junior(jaunimo) kategoriją ir dalyvauja FIS (Tarptautinės slidinėjimo federacijos varžybos) varžybose, reikės slidžių, kurios atitinka FIS reikalavimus.

Kaip man sužinoti kokio dydžio Spyder kostiumo man reikia.?

Paklausk trenerio, kuris atsakinkgas už Spyder užsakymą arba pasitikrink dydžius dydžių lentelėje (Adult) or (Kids). Mes siūlome jums užsisakyti vienu dydžiu didesni negu tu manai tau reikia.

Kokio dydžio mano batai turėtų būti?

Visada sunku rasti tinkamą dydį batų! Bet tai labai svarbu. Mes žinome, kad vaikai greit auga. Tėvai linkę pirkti vienu dydžių didesnius batus, kad vaikai galėtų juos naudotų bent du sezonus. Bet mes esame PRIEŠ PER DIDELIŲ BATŲ PIRKIMĄ! Per dideli batai sunkina galimybę, vaikui valdyti slides ir taip pat padidina traumos tikimybę!
Jūs galite pasimatuoti koją Salomon batams skirtu prietaisu Umarų sporto parduotuvėje, jei žadate užsisakyti kartu su KE.
Jei planuojate pirkti batus parduotuveje ar iš kito vaiko, įsitikinkite ar jie visur apgludę ir yra patogūs, taip pat VISOS sagtys tampriai užsisega. Taip pat galite išėmę vidinį batą, paprašyti vaiką atsistoti, prispausti jo pirštus į batų priekį. Tada pažiūrėkit kiek suaugusio žmogaus pirštų telpa tarp kulno ir batų galo. Jei daugiau negu du pirštai, tai batai yra per dideli.

Kodėl KE treniruojasi visą vasarą? Aš galvojau, kad tapti geru slidininku reikia tik slidinėti.

Slidininkas ruošiamas vasarą!!! Visi Pasaulio taurės slidininkai yra nuostabūs slidininkai, bet tie kurie laimi yra stipriausi ir už slidinėjimo trasos.
Slisinėjimas reikalauja jėgos , balanso , judrumo, galios ir ištvermės.
Mūsų FIS grupei yra privaloma dalyvauti vasaros fizinio pasiruošimo treniruotėse. SPORTO grupei yra labai rekomenduojama dalyvauti. Vaikai gauna ne tik gerą pasiruošimą, bet ir ugdo komandos jausmą. Tai nėra monotoniška, jie patiria daug smagių akimirkų!
Jei jūs abejojate fizinio pasirengimo reikalingumo slidinejimo varžybose, pasižiūrėkite šį video. Kartais vasaros treniruotės ne tik padeda laimėti lenktynes, bet ir padeda išvengti traumų!!!