Kaip sudarinejami reitingai

Yra sukurta sudėtinga sistema, žemiau yra pagrindiniai paaiškinimai kaip yra skirstomi taskai.

Mintis yra ta, kad reitingavimas atspindi netik sugebėjimus tarp kitų vaikų Lietuvoje, bet taip pat ir sugebėjimus tarp kitų vaikų toje pačioje amžiaus grupėje tarptautiniu mastu.

Tai taip pat atspindi dalyvavimą varžybose. Tai reiškia: nesirk, netingėk  nepraleisk varžybų ir turėsi visai neblogą reitingą.

Sezono pabaigoje, kiekvienas slidininkas gaus ABSOLIUTŲ reitingą ir VIDURKINĮ reitingą., kuriuose atsispindės startų skaičius ir finišų skaičius. Kad išsiaiskinti tai, vienas aukščiausias rezultatas ir vienas žemiausias rezultatas bus išmesti o visų likusių rezultatų bus išvestas vidurkis. Tai yra svarbu nes parodo kas yra pastovus. Greitas slidinejimas yra gerai, bet jis nesiskaito jei slidininkas niekada nefinišuoja.

VIDURKINIS ir ABSOLIUTUS reitingas bus lyginamas su bendra sveikata, motyvacija, dalyvavimu ir darbo etika kai reikia nuspresti kas vyks į nemokamas stovyklas ar gaunas kitokią paramą.

Mes skaičiuojame visus vaikus JII ir jaunesnius (1991 yra vyriausi J 10/11 metam), bet taip pat įtraukti ir visus nacionalinės komandos slidininkus.

1. Lietuvos čempionatas, galimi 100 taškų, gaunami tik tarp vaiku gimusiu 1989 ir jaunesnių.

2. Baltic Cup/ Latvia: 25 bonus taškai + varžybų taškai amžiaus grupėje – galimi maksimum 50 taškų Latvioje (jei švarus nusileidimas)

3. FIS ir FIS CHI II: 50 bonus taškų + varžybų taškai grupėje (jei švarus nusileidimas)

4. FIS CHI I: 40 bonus taškų + varžybų taškai grupėje (jei švarus nusileidimas)

5. Baltic Cup/ Latvia – jei lipi į viršu ,bet finišuoji (nešvarus nusileidimas): 0 bonus taškų, tik varžybų taškai grupėje.

6. FIS / FIS CHI – jei lipi į viršų, bet finišuoji (nešvarus nusileidimas): 25 bonus taškai +varžybų taškai grupėje.

7. Visos varžybos Lietuvoje, galimi maksimum 50 taškų įteikiami už galutinę vietą tarp visų slidininkų 1989 ir jaunesnių.

8. FIS / FIS CHI / Latvia: jeigu finišo laikas yra daugiau nei 40 proc. prastesnis nei laimetojo laikas, mažiau tašku bus skirta atsižvelgiant į situacija, sprendžia treneriai. Dazniausiai 50 proc. galimų taškų.

9. Kartais pasitaiko išskirtiniai atvejai, pvz. pamatysite keistų taškų skirtų už Topolino ir EYOF.

Taškai pasiskirsto pagal Pasaulio taures grafika, 1.- 100, 2.- 80, 3.- 60, 4.- 50, 5.- 45….. ir t.t.

Tai nėra tobula sistema, bet ji ganėtinai aškiai atspindi vaikų Lietuvoje reitingus.

Paruošė Jenn Virškus

LKSF programų koordinatorė